Breakfest 2023 - co Vás na Festivalu čeká

Hlavní lineup letošního Breakfestu je již hotov, ale druhá stage je stále ve vývoji a artisty budeme nadále doplňovat, nicméně do poloviny července budete mít zde na webu celý lineup, rámcově k hlavní stagi. Hlavní stage bude hrát nonstop od čtvrtečního večera, až do nedělního poledne. Výjimkou bude tříhodinová pauza v pátek v podvečer, kvůli nazvučení koncertu Henge a přípravě live Roberta Babicze. 

Ve čtvrtek lineup představí hlavně lokální djs, a pár zahraničních , tato noc bude tématicky nejvíc rychlá. Přes den vždy trochu zvolníme, aby jste si užili i vice groovy klubově lazenou hudbu, která se přes den lépe hodí. Pátek bude hlavní karnevalovou nocí festivalu. Připravte si party oblečky, masky a převleky. Nejnápaditější kostýmy odměníme merchem a volnou vstupenkou na další ročník. 

Na danceflloru pod stanem budememe mít i maskérnu, kde budou šikovné holky, které Vám za příspěvek udělají topový party make up, nebo face painting. Ve stejném stanu bude i náš Merch, kde si budete moci koupit Mayapurská a Breakfest trika a také merch kapely Henge. Již po deváté večer začíná hlavní program, kde uslyšíte kapelu Henge. Poté vystoupí na druhé straně danceflooru se svojí spektakulární show Kosmonaut, a během jeho půlhodinového setu se uklidí hlavní stage a připraví na vystoupení Roberta Babicze. 

V průběhu noci dále vystoupí německý dj a producent Arne LII, jehož track Assimilation se stal hymnou mnoha dancefloorů specielně v naší scéně, a tento producent vystoupí v ČR poprvé. Dále vystoupí nejoblíbenější artista Breakfestu Crystal Distortion, člen SP23 a Spiral Tribe, který s velikým náskokem opanoval anketu koho máte z artistů u nás nejradši. Co se týče dramaturgie hlavní stage, tak lineup s časovým rozpisem zveřejníme nejdříve 14 dní před akcí, ale již teď jsme nakousli jak to bude zhruba vypadat.

Na hlavní stagi bude stát a hrát náš aparát Noise Control Audio a to v dostatečné síle převyšující 50kW 🙂

O světelnou show se opět postará náš člen Buřtík, který doveze spousty nejmodernějších světel a v tomto případě se máte opravdu na co těšit! Máme přislíbeno 12ks laserových hlav Xtylos od světového leadera ve světelné technice Clay Paky. 

Tyto světla zatím v ČR nikdo na žádné akci neměl. Samozřejmě toto nejsou jediná světla, která zde budou, ale určitě si necháme i nějaké překvapení 🙂 A další posilou světelno visuální show bude partička exVIP, která s námi na Breakfestu také mnoho let spolupracuje.

O videoprojekci, která bude na třech velkých plochách v kombinaci s videomappingem se postarají tři silné laserové projektory a další dva slabší, do kterých bude posílat video naše kamarádka MoRF z Kinocirkus a další hosté.

Partička 3Art Agency doveze spousty dekorací a i stylové posezení.

Na stage a light designu s námi spolupracuje Petr Ohanka z Cirque Production. Petr se postará o nasvícení okolního lesa.

Uvnitř areálu budou ještě 5-MeO-TAR analog projekce, která do prostoru rozsvítí různé motivy.

Technologicky i objemově se můžete těšit na nejnašláplejší Breakfest, který kdy byl, a to opravdu o dost.

Druhá stage bude hrát od čtvrtka přes celý víkend a v neděli bude pokračovat jako afterparty až do noci, nebo pondělí ráno. Design stage budou mít pod taktovkou kolegové z Fénix festivalu, kterým bude patřit i program páteční noci ve stylu psytrance a psychedelic music, a v sobotu se budete moci těšit na Saturday night Fever original s djem Ralphie Dee, který byl residentním djem v klubu Disco Odyssey2001, kde se točil film Horečka sobotní noci s Johnem Travoltou. 

Ralphie již jednou vystoupil u nás v Mayapur Pokojíčku a Saturday night fever byla dle nás jednou z nejúžasnějších parties s nejžhavějším dancefloorem v dějinách našeho klubu. Na druhé stagi také vystoupí ve svých druhých setech mnoho djs z hlavní stage a další djs které momentálně zveme.

O ozvučení druhé stage se postaráme opět my a to s naší další top zvukovou značkou, Outline audio, která svou kvalitou patří ke světovému topu nynějších zvukových aparátů.

Každý den ladíme další detaily a další vychytávky, které pro Vás na festivalu připravujeme.

Chceme, aby byl Breakfest festivalem, na který se všichni budete rádi vracet a děláme pro to maximum. Letos se bude tedy Breakfest konat na nejhezčím místě, kde jsme kdy festival dělali, a bude mít zároveň nejlepší technické zázemí. Je opravdu na co se těšit, tak neváhejte a kupte si lístek 🙂

Breakfest 2023 poster